Jana Tipplová

Vystudovala jsem Střední pedagogickou školu v Karlových Varech. Jako dítě jsem se věnovala moderní a později sportovní gymnastice. K orientálnímu tanci mě zavedla touha tančit, po narození  třetí dcery. Tehdy jsem zajistila prostory, sehnala tanečnice v malé obci nedaleko Plzně a Centrum orientálního tance dodalo lektorku. Třetím rokem mého tančení mě oslovila majitelka Pohybového studio J&A v Plzni . Tak začala moje lektorská činnost.

   Ve své lektorské práci jsem se zaměřila na výuku základů a techniky orientálního tance a zjistila, že mi tato práce přináší radost a uspokojení. Pokaždé vidím, jak se mi (téměř pod rukama) mění tanečnice v krásné ženy. Postupně přejdou z legín a vytahaných trik do nazdobených sukní a podprsenek a začínám se kochat pohledem i já.

   Základy jsem získala u centra orientálních tanců, a lektorské školení jsem absolvovala u Míly Králové. Své znalosti jsem postupně rozšiřovala v různých projektech a seminářích u tuzemských i zahraničních lektorů. Kromě orientálního tance jsem se věnovala i ATS u Stanii Mužíkové.

Absolvované taneční projekty

  • Arabský folklor -  lektor Mohamed Hassan
  • Egytpský folklor - letor Mohamed Hassan
  • ITS - Unmata styl - lektor Stania Mužíková
  • Oriental Dance Akademii - lektor Said El Amir
  • Tančím, tedy jsem - lektor Kathreen Derouet
  • Učím , tedy jsem - lektor Kathreen Derouet

Semináře: Krea, Maral, Sahar, Eglal, Mona, Osama Mimi Farag, Badriyah, Olga Warda Dance, Stania Mužíková, Galeb

Od roku 2013 organizuji Soutěžní přehlídku Orientálních tanců, která se koná ve spolupráci s Festivalem Orient Dream.

TERMÍNY